Vi är ett byggföretag med många års erfarenhet inom byggsektorn

UAB Scandicgroup är en grupp byggföretag och består av UAB Scandibygg, UAB Scandicproject, UAB Enris och Aishus AB. Samtliga företag är moderna och resultatorienterade, med upp till 14 års erfarenhet. Vårt team består av 70 personer med stark kunskap inom sitt yrkesområde och arbetar ständigt med hög kvalitet och etik. Vårt mål är att vara en pålitlig partner, arbeta ansvarsfullt  och noggrant samt ständigt eftersträva att uppfylla våra kunders förväntningar i alla projekt, även de mest komplexa.

Värderingar och kärnvärden:

ANSVAR – EFFEKTIVITET – PROFESSIONALISM

HÖG KVALITET

Vi fokuserar särskilt på kvaliteten på utfört arbete. Detta är en av Scandicgroup viktigaste principer i alla bygguppdrag.

TILLFÖRLITLIGHET

Vi arbetar konsekvent för att bibehålla vårt goda anseende och att omtalas som en pålitlig byggnadspartner. Scandicgroup uppfyller alltid sina skyldigheter med råge.

ERFARENHET

Vår långa erfarenhet inom byggsektorn har utformat principerna för allt arbete som utförs. Vi uppfyller alla högt ställda krav på arbetskompetens.
Medarbetare

Vi finns här för Er om Ni funderar över något

Varmt välkommen att kontakta någon av oss vid frågor eller funderingar, vi hjälper gärna till och sköter all kommunikation som krävs.
Adomas-242x368

Adomas Andriejauskas
VD
adomas@scandicgroup.eu

Donatas-242x368

Donatas Miklovas
Byggprojektledare
donatas@scandicgroup.eu
+370 671 10401

Ovidijus Serebriakovas

Ovidijus Serebriakovas
Arbetsledare
ovidijus@scandicgroup.eu

06

Rimvydas Gliaudys
Arbetsledare
rimvydas@scandicgroup.eu

Aivaras Bendaravičius

Aivaras Bendaravičius
Arbetsledare
aivaras@scandicgroup.eu

02

Inga Vaškė
Kalkylansvarig
inga@scandicgroup.eu

Ieva

Ieva Makiejevaitė
Marknadsföring
ieva@scandicgroup.eu

Edita-242x368

Edita Gliaudienė
Personalvalsspecialist
edita@scandicbygg.eu
+370 602 21233

Laimonas

Laimonas Šiška
Arbetsledare
laimonas@scandicbygg.eu

NYHETER

Läs våra senaste nyheter och ta del av ny information här!

Recent Posts

Byggarnas dag 2020!

Byggarnas dag 2020!

Dzeineta besöker ett byggprojekt

Dzeineta besöker ett byggprojekt

  • 0800-123456 (24/7 Support Line)
  • info@example.com
  • 6701 Democracy Blvd, Suite 300, USA